španělština zdarma

La República Checa y mi ciudad

Komentáře k článku: La República Checa y mi ciudad

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Luis

Malé chyby

:-)
GEOGR.
-que es [la] más grande
-[sobre] el río Vltava

RELIEVE [E] HIDROG.
-[la] superficie es muy [variada]. Alrededor de [nuestro]
-Muchos ríos [nacen]…por ejemplo [el Elba] y el
-Muchos [embalses]

[INDUSTRIA]
-[Nuestro país no tiene grandes reservas de riqueza natural, por lo que somos dependientes de Rusia y Alemania]
-yacimientos [de] carbón…, [de] hierro [y de] caolín
-pequeños de petróleo y gas natural en Moravia
-[Teníamos reservas de metales caros pero fueron explotados durante la edad media.]

etc, etc.

HOLA que tal, bueno, no sé si mis correcciones son bien recibidas.
Pero me gustaría intercambiar palabras con el autor de la página o del artículo. Soy de Bolivia, y estoy estudiando checo, así que puedo enseñar español a cambio de aprender checo
Chau

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Lída

Korektury rodilým mluvčím by byly dobré

Díky za stránky plné entuziasmu a určitě psané s nadšením pro španělštinu. Přesto se domnívám, že by chtěly aspoň minimální korekturu rodilým mluvčím nebo někým, kdo španělštinu opravdu umí. Takto působí poněkud „studentsky“ a je v nich dost chyb. Řekla bych, že je co vybrušovat, aby dostaly opravdu „španělského ducha“.
Jen tak na okraj: opravte si prosím rod na „el sistema político“ (je to přímo v nadpisu).

Re: Korektury rodilým mluvčím by byly dobré

Děkujeme za názor. Nicméně stejně jako je tomu na H4E i zde je u těchto typů maturitních otázek napsané upozornění: UPOZORNĚNÍ: Materiály v této sekci jsou pracemi studentů a mohou obsahovat jazykové chyby, i chyby faktické. A stejně jako na H4E se tyto materiály prozatím nebudou pozměňovat.

tomuhle autorovi by měl někdo doporučit, ať se koukne do slovníku synonym na sloveso hallar .. a nuestra país mě taky dost iritovalo 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marťa Matulová vložený před 10 lety

tomuhle autorovi by měl někdo doporučit, ať se koukne do slovníku synonym na sloveso hallar .. a nuestra país mě taky dost iritovalo 

V úvodu této rubriky je upozorňováno, že se jedná o práci studenta španělštiny, která může obsahovat jazykové chyby, stejně jako faktické. Proto je třeba na daný článek z takového úhlu nahlížet. Jinak děkujeme za pozornost.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.