španělština zdarma

Minulý čas jednoduchý

Komentáře k článku: Minulý čas jednoduchý

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dan vložený před 13 lety

pomoc

Nazdar, chtěl jsem se zeptat. Ty časy mají své použití pokaždé v jiných případech. Nemohu pochopit kdy se užívá tenhle čas a k čemu se používá takový to tohleto : např. AR- ER,IR-
Hablaba -ía
Hablabas -ías
Hablaba -ía
Hablabamos -iamos
Hablabais -iais
Hablaban -------------------------ian
A tak tedy k čemu se použív ten tvar co je na této str. a ten můj? :shock: Dik

Re: pomoc

Článek „Souminulý čas“

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Dan

dik

Nazdar. Jeste mam dotaz. Jak mam tu najit cas preferito indefinido a jak se podle neho sklonuji vyjimky? Dik :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví KIKTUS

RE:

Nazdarek. Se chci zeptat, kdyz je haber tak jak se sklonuje v case zvanym preterito indefinido??? Moc Vam dekuji. :-D :-D :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Victoriana

RE:

Creo que es muy fácil … Debido a que este sitio que acabo de encontrar al azar ..... Pero imagino que ni siquiera he aprendido lo suficiente de este sitio.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví palice

préteritum

Ahoj, mám dojem, že tenhle čas se nejmenuje perfektum ale préteritum. Perfektum je čas složený, například „hablar“ by kromě pomocného slovesa mělo tvar „hablado“. Znám latinské pojmenování časů z jiných jazyků, takže mě to docela zmátlo (první a druhý a poslední odstavec :-) ).
Jinak super web, go on! 8-)

Re: dik

Preterito indefinido je jiné pojmenování pro čas popisovaný v tomto článku. Do vájimek se řadí nepravidelná slovesa, která budou rozebírána v jednotlivých článcích.

Re: RE:

Préterito indefinidi je minulý čas jednoduchý, je to vlastně jiné pojmenování pro preterito perfecto simple. Sloveso haber se pak skloňuje takto: hube, hubiste, hubo, hubimos, hubisteis, hubieron.

Re: préteritum

Je sice pravdou, že některé jazyky mají perfektum složené, především germánské: I have seen či ich habe gesehen. Tato pojmenování se mohou jemně lišit. Vezmeme-li vúvahu samotnou latinu, pak v ní rozlišujeme perfektum (dokonavý čas) od imperfekta (nedokonavý čas). Pod pojmem préteritum si lze představit cokoliv minulého. Ve španělštině je to obdobně. Pojem préterito označuje všeobecně, že se jedná o minulý čas. Ten je dále specifikován pojmy perfecto simple či indefinido (minulý čas jednoduchý) či perfecto compuesto (minulý čas složený či předpřítomný), imperfecto (nedokonavý nebo souminulý), préterito plusquamperfecto (předminulý), préterito anterior (předminulý čas závislý).

Díky za objasnění významu časů,resp.co který má znamenat. Zatím jsem ve fázi zděšení z množství latinských názvů. Myslím, že indiáni, jak nám je předkládají filmy,kde mluvili v infinitivech, to mají jednodušší. Pokud se těmi časy neprokoušu, bude ze mne též indián(ka). Běla

Buenas dias! Díky moc za tyto stránky. Jsou skvěle. Dotaz k tomuto minulému času. Je tady někde i shrnutí nepravidelných sloves v prostém minulém čase? Právě se v tom topí ale nenašla jsem. Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.