španělština zdarma

Koncovky podstatných a přídavných jmen

Komentáře k článku: Koncovky podstatných a přídavných jmen

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví fanny

100 :)

:-) Jeeej, su tu aj zakerne chytaky :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví dkd

dotaz

tak by mě zajímalo , jaký je rozdíl mezi : el agua a el idioma (obě slova jsou ve šp. rodu mužského) – dle tohoto testu mám „el agua bueno“ špatně, ale „los idiomas extranjeros“ mám správně

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dkd vložený před 15 lety

dotaz

tak by mě zajímalo , jaký je rozdíl mezi : el agua a el idioma (obě slova jsou ve šp. rodu mužského) – dle tohoto testu mám „el agua bueno“ špatně, ale „los idiomas extranjeros“ mám správně

Re: dotaz

EL AGUA je rodu ženského, ale protože začíná na přízvučné A, vyskytuje se s mužským, nikoli ženským členem. V množném čísle už by ale bylo LAS AGUAS. EL IDIOMA je rodu mužského, tudíž plurál bude los idiomas.

jo, tak agua me taky nachytala :)
dik

super web!!

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví sophie

tak nevím, ale u příkladu las l- man- espanol- se mi nenabizi u toho pridav. jmena zakončení na -as, nýbrž jen s, es, a os, což je špatně.

Re:

Ono přídavné jméno je z obou stran odděleno čárkou, tudíž se ke slovu „ruce“ nevztahuje, a z nabízených možností je jen jedna správná, i přes absenci koncovky -as.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Helča

Špatné zobrazení

Ahoj, nezobrazují se mi dobře okénka s odpověďmi – pokud je odpověď vpravo, zobrazí se mi jen kousek žlutého okénka s vysvětlením. Zkusila jsem i jiný prohlížeč a bylo to stejné. Nemáte někdo nějaký tip, jak na to vyzrát? Díky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.