španělština zdarma

Číslovky #2

Komentáře k článku: Číslovky #2

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví student

vděk

děkuji tomu, kdo vkládá na net tyto cvičení. Moc děkuji. Pomohlo mi to velice. :-) :-) :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Honza

ahoj, podle mě se sto pět má napsat ciento cinco a ne cien cinco, jak je v testu uvedeno. tvar cien se používá, když je po stovce větší číslovka a nebo rovnou podstatné jméno, jinak nastupuje ciento. Díval jsem se do obou knížek s gramatikou, které mám k dispozici (česko-španělský mluvník a jedna starší učebnice španělštiny z 90. let, obě se v číslovkách shodují a uvádějí např. č. 101 jako ciento uno. Jak to tedy je?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

ahoj, podle mě se sto pět má napsat ciento cinco a ne cien cinco, jak je v testu uvedeno. tvar cien se používá, když je po stovce větší číslovka a nebo rovnou podstatné jméno, jinak nastupuje ciento. Díval jsem se do obou knížek s gramatikou, které mám k dispozici (česko-španělský mluvník a jedna starší učebnice španělštiny z 90. let, obě se v číslovkách shodují a uvádějí např. č. 101 jako ciento uno. Jak to tedy je?

Re:

Ano. Moje chyba. Ve výkladu gramatiky mám v článku napsané, že to takhle je, v testu jsem to otočil. Díky.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví fanny
:)

Jeeej 100% tak potesi, hned je den krajsi :D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví terule

Díky moc za celý tyhle stránky! zítra píšeme test a já jsem propadala zoufalství, pač jsem si vtipně nechala veškerý materiály ve škole… Překvapilo mě, jak je těžký najít na netu španělskou gramatiku, takže děkuju! :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Nikola

Taky moc děkuju za povedené testy, rozhodně mi k procvičení pomohly a výsledky jsou i s vysvětlením pěkně vyřešené. Díky! :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.